تولید کننده پلی استر هستم میخواستم بدانم راهکارهای جذب سرمایه گذار چیست؟ چطور باید به سرمایه گذار ثابت کنم که ایده کسب و کارم سوده و بازدهی بالایی دارد؟

تولید کننده پلی استر هستم میخواستم بدانم راهکارهای جذب سرمایه گذار چیست؟ چطور باید به سرمایه گذار ثابت کنم که ایده کسب و کارم سوده و بازدهی بالایی دارد؟

پاسخ مشاور:تولید مجمسه های پلی استر با توجه به افزایش قیمت دلار بازار خوبی پیدا کرده است اما برای جذب سرمایه گذار 5 راهکار به شما پیشنهاد می دهم.

راهکار اول: شما باید مخاطب خود را پیدا کنید، خیلی از کارآفرینان ما اشتباهی که انجام میدهند این می باشد که در واقع به هرکسی که می رسند یا به هر کسی که فرصت دارند که ایده های خود را توضیح دهند، شروع می‌کنند به توضیح دادن ایده خودشان و درخواست سرمایه و سرمایه‌گذاری می‌کنند و این کار اشتباهی است وقتی شما با یک فردی صحبت می‌کنید که اطلاعات و علاقه در این زمینه ندارد و یا حتی فرد ریسک پذیری نیست پس ممکن است که کاری برای شما انجام ندهد و هرچه تعداد این پیشنهاد ها بیشتر شود، میزان ناامیدی کارآفرین بالا میرود ، پس اول شناسایی مخاطب مهم می باشد که این مخاطب به لحاظ ریسک پذیری، سرمایه و اطلاعاتی که در این حیطه باید داشته باشد،آیا اندک اطلاعاتی دارد؟ آیا شخصیتش در واقع هماهنگ هستند با این مسئله یا نه؟

راهکار دوم: از خانواده و دوستان خود غافل نشوید ، خانواده و دوستان ما علاوه بر این که می‌توانند برای ما سرمایه‌گذاران خوبی باشند، میتوانند، رابطی باشند برای اینکه ما سرمایه‌گذاری جذب کنیم.

خانواده و دوستان اولین گزینه هایی هستند که ما خیلی راحت با اختصاص دادن وقت خیلی خوب در مجالس و در میهمانی ها می توانیم شروع کنیم و ایده خود را مطرح ‌کنیم، هم از ما شناخت قبلی دارند و هم اینکه خیلی راحت تر و دلسوزانه تر به حرف های شما گوش میدهند.
کنار آن اگر خودشان نخواهند سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند در پل‌های ارتباطی خودشان یا در دایره اجتماعی خودشان، ایده شما را مطرح کنند و برای شما جذب سرمایه گذار کنند.

راهکار سوم: یکی دیگر از راه هایی که می توانیم جذب سرمایه گذار کنیم فضای مجازی است.
ما در فضای مجازی، زمانی که خود را معرفی می‌کنید و از حرفه ، شغل و مهارت  خود می‌گوییم مسلما افرادی را  شبیه خود، پیدا می کنید.
این افراد خیلی گزینه های خوبی هستند برای اینکه شما ایده های خود را مطرح کنید و بیایید بحث سرمایه گذاری را به این افراد بگویید ممکن است قبول کنند و یا نظر بدهند و یا اینکه به شما کمک کنند که شما بتوانید از جای دیگری جذب سرمایه‌گذار انجام دهید.

راهکار چهارم:شتاب دهنده ها و صندوق‌های حمایتی کارآفرینان، گزینه هایی هستند که این روزها خیلی خوب ظاهر شده اند و کار آفرین ها را خیلی خوب حمایت می‌کنند.
 
راهکار پنچم:کمپین ها و رویدادهایی که شما شرکت می‌کنید میتواند باعث دیده شدن شما شود.
شما وقتی که با محصولی که دارید مثلا همان مجسمه پلی استری که فرمودید،شما وارد یک مقوله فرهنگی یک کمپین خیریه و یا مواردی از این دست میشوید باعث دیده شدن شما می شود شما همان مکان می توانید با یک استراتژی خیلی کوچک و راحت درخواست دهید و بگویید دوستانی که مایل هستند سرمایه گذاری کنند و مایل هستند که شراکت انجام بدهند و یا حتی نمایندگی بگیرند بیایند و ثبت نام نمایند.

من می خواهم یک نکته مهم به کارآفرینان بگویم :
بعضی از کارآفرینان ما متاسفانه، زمانی که صحبت از سرمایه گذاری میشود حاضر نیستند خودشان سرمایه خود را وارد این مقوله بکنند.
ببینید اگر من خودم را جای سرمایه گذار بگذارم به این مسئله دقت میکنم که فردی که ایده دارد چقدر دل می سوزاند برای ایده خودش،چقدر باور قلبی دارد ،چقدر ایمان دارد به کار خودش , یعنی آیا حاضر است ماشین خودش را تبدیل به وجه نقد کند و سرمایه گذاری کند زمانی که شما این کار را انجام نمی دهید سرمایه گذار مردد می شود و می گوید حتما سرمایه گذاری در این ایده ریسک بالایی دارد و در واقع آینده ای ندارد بدر این حالت شما در جذب سرمایه گذار شکست می خورید!

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید