چگونه بازاریابی دستگاه صرفه جویی در مصرف آبی را که خودم تولید کرده ام برای وزارت نیرو و شرکتهایی که در زمینه هوشمند سازی خانه ها هستند انجام دهم و راهکارهای خلاقانه مذاکره چیست؟

چگونه بازاریابی دستگاه صرفه جویی در مصرف آبی را که خودم تولید کرده ام برای وزارت نیرو و شرکتهایی که در زمینه هوشمند سازی خانه ها هستند انجام دهم و راهکارهای خلاقانه مذاکره چیست؟

پاسخ مشاور: با توجه به خاص بودن بازار محصول و اهمیت صرفه جویی در مصرف آب ،کارهایی که شما باید در حوزه بازاریابی دستگاه صرفه جویی در مصرف آب انجام دهید به شرح زیر می باشد:

اولین کار: وضعیت رقابت و رقبا را بسنجید، چرا که شما قرار است دستگاه صرفه جویی در مصرف آب را به سازمان‌ها بفروشید و استراتژی  B2B(بی تو بی) را اجرا می کنید .

پس تعداد سازمان ها در سطح شهر یا شهرستان خیلی کم هستند و به همین تعداد مخاطب ، رقبای شما هم هستند پس باید رقبا و شرایط رقابت را مد نظر خود داشته باشید.

دومین کار: SWOT یا نقاط قوت دستگاه صرفه جویی مصرف آب خود را جمع آوری کنید.
SWOT  چیست؟ SWOT یعنی نقاط قوت ،نقاط ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها

سومین کار: شما باید بروید سراغ تبلیغات بصری
شما دارید محصولی میفروشید که برای مصرف بهینه آب یا صرفه جویی در مصرف آب است و این روزها که در کشور ما بحث کم آبی خیلی پررنگ است، خیلی راحت میتوانید کنار تبلیغاتی بصری که دارید انجام می دهید بیاید محصول خود را معرفی کنید.

استراتژی های بازاریابی:

 وقتی که می خواهید با سازمانی مذاکره کنید خیلی مهم است که بدانید با چه شخصی قرار است صحبت کنید.
زمانی که مذاکره با شخص یا یک فرد دارید ، خوب میدانید طرف قرارداد یا طرف مذاکره شما، یک فرد است، اما زمانی که شما با یک سازمان طرف هستید در واقع شما با یک تیم مذاکره‌کننده دارید صحبت می‌کنید این تیم مذاکره کننده ممکن است متشکل از یک نفر یا چندین نفر یا حتی بعد از این تیم یک تصمیم گیرنده نهایی وجود داشته باشد پس تمرکز روی این مسئله داشته باشید و افراد را بشناسید و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

راهکارهای خلاقانه بازاریابی و مذاکره با سازمان ها:

 یکی از راهکارهای خلاقانه استراتژی برای سازمان ها این است که سازمان ها خیلی دوست دارند که برای انها شخصی سازی صورت بگیرد بدین معنا که محصول شما به نام آن سازمان ش شخصی سازی شود.

امیدوارم در بازاریابی دستگاه صرفه جویی در مصرف آب موفق باشید.

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید