راهکار جلوگیری از سرقت ایده یا جلوگیری از کپی ایده چیست؟ یک ایده ناب در مورد مجسمه سازی دارم که مطمئن هستم باعث فروش بیشتر محصولم می شود برای کپی نشدن ایده چه کاری باید انجام دهم ؟

راهکار جلوگیری از سرقت ایده یا جلوگیری از کپی ایده چیست؟ یک ایده ناب در مورد مجسمه سازی دارم که مطمئن هستم باعث فروش بیشتر محصولم می شود برای کپی نشدن ایده چه کاری باید انجام دهم ؟

  پاسخ مشاور:  در ارتباط با کپی ایده و یا سرقت ایده می توان گفت , اینکه شما ایده ناب دارید و ترس از کپی برداری از ایده خود را دارید همیشه یک چالش بوده است  اما بهتراست ایده ناب خود را مطرح کنید برای اینکه یک ایده مشترک بین فکر شما و فکر افراد زیاد دیگری وجود دارد یعنی شما دارید به یک ایده فکر می کنید و این اثبات شده که ۱۷ نفر دیگر، همزمان دارند به این  ایده فکر می کنند.

 ایده به تنهایی هیچ ارزشی ندارد ،سعی کنید با مطرح کردن ایده های خود، باعث اجرایی شدن ایده های ناب خود شوید. تا اینکه ایده را پنهان کنید و از ترس اینکه ، ایده از شما گرفته شود ایده را هیچوقت مطرح نکنید و بعد ها متوجه شوید که دوستی ایده شما را اجرا کرده است .در نتیجه ایده زمانی ارزشمند است که اجرایی شده باشد. اما برای اینکه نگرانی شما برطرف شود چند تا گزینه می گویم که برای شما مفید باشد:

 اولین گزینه مدرک ، مدرک و باز هم مدرک
استناداتی که می توانید بگویید که شما این طرح را می خواهید اجرا کنید و ایده مال شما بوده و طرح توجیهی دارید.

 بحث بعدی که بسیار مهم است این است که کارآفرینان ، متاسفانه خیلی افشای بیش از حد ایده دارند
افشای بیش از حد ایده یعنی اینکه شما زمانی که می خواهید ایده خود را مطرح کنید، صفر تا صد ایده را کامل می گویید.
 ضروری‌ترین و با اهمیت ترین موارد را در پروسه کاری را توضیح دهید لازم نیست که شما همه ایده را مطرح کنید. شما فقط قسمت هایی را انتخاب و مطرح می‌کنید که برای سرمایه‌گذار جذب کردن و برای توجیه کردن فرد لازم است و افشای بیش از حد ایده نداشته باشید.

بحث آخر: در سازمان اسناد رسمی کشور ، طی پروسه کمتر از ۶ ماه شما به راحتی میتوانید ایده مجسمه سازی را به نام خودتان ثبت نمایید و وارد مقوله اجرایی شوید و نگرانی از کپی ایده  نداشته باشید.

دیدگاه شما

شما اولین دیدگاه را برای این مطلب , ارسال کنید.

نظر دهید